Medela Calma Biberon 150 ml

Marka : Medela
İndirim Oranı : %15 İndirim
₺30,02 'den başlayan taksitlerle
Medela Calma Biberon 150 ml


BEBEKLER ANNE GÖĞSÜNÜ REDDETMESİN!!
 
CALMAYI DİĞER BİBERONLARDAN FARKLI KILAN NEDİR?
-Yapılan araştırmalarda emzirme sırasında bebeğin ağzında neler olup bittiğini göstermiştir. Calma bu araştırmaların sonuçlarından yararlanır.
-Süt otomatik olarak akmaz ve bu sayede bebeğiniz beslenme sırasında duraklayarak nefes alıp verebilir.
-Calma'nın tek bir boyutu vardır. Bu boy tüm emzirme süresi boyunca yeterlidir.
-Calma sayesinde benzersiz emzirme bağınızı daha uzun süre yaşayabilirsiniz.
-Geleneksel biberonlar bebekleri doğal emme davranışlarından vazgeçmeye zorlarlar,bu emziklerde süt kendiliğinden akar.Bebek süt akışını kontrol edemez ve süt biranda bebeğin ağzına dolar.Bu nedenle bebek anne göğsünde uyguladığı beslenme davranışını değiştirmek zorunda kalır, neredeyse ''tembel bir beslenici'' olur.
Oysaki anne göğsünden beslenme sırasında bebeğin öğrendiği doğal beslenme davranışında süt akışının gerçekleşmesi için bebeğin ağzını çalıştırması gerekir.
Bebeğin ağzındaki vakum maksimum seviyeye çıktığında süt akışı başlar.Bu dönemde bebeğin dili en alt noktadadır ve anne göğüs ucu bebeğin ağzında en derinlere çekilmiştir.Bu davranış Calma'da da aynıdır. Geleneksel biberon emziklerinde olduğu gibi akış kendiliğinden gerçekleşmez, bebek süt akışını başlatabilmek için vakum yapmak zorundadır. Ayrıca uyguladığı vakum gücünde süt akışı gerçekleşir.
Calma'nın anne memesine benzeyen benzersiz tasarımı sayesinde bebekler öğrendikleri doğal beslenme davranışını biberon başlığı üzerinde uygularlar. Bu sayede bebekler anne göğsünü reddetmezler.
CALMA'NIN FAYDALARI
-Bebekler öğrendikleri doğal beslenme davranışını Calma üzerinde uyguladıklarından, biberon emziğinden anne memesine kolayca dönerler.
-Sütün akışının bebek kontrol ettiğinden beslenme sırasında durabilir, nefes alabilir ve yutkunabilir.
-Diğer biberonlarda emzik başı sıkıldığında süt akışı olur. Calma'da süt kendiliğinden akmaz. Sütün akışını bebeğin uyguladığı vakum gücü ve süt akış kontrol sistemi belirler.
-Calma yalnızca tek boyuttur ve bu boyut beslenme süresi için yeterlidir. Ayrıca her yaştan bebeğin kullanımına uygundur.
-Hava Kontrol Sistemi ve Süt Akış Kontrol Sisteminin birbirinden bağımsız oluşu, bebeklerde kolik (gaz sancısı) oluşumunu önler.
CALMA'NIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
1-Süt akış deliği
    Süt akışını bebeğin uyguladığı vakum gücü ve süt akış kontrol sistemi düzenler.
2-Esnek dengeleyici
   Bebeğin Calma üzerinde anne memesindeki ile aynı pozisyonu almasını sağlar.
3-Hava kontrol sistemi
   Calma şişesinin hava almasını sağlar.
4-Çoklu Kapak (2 Fonksiyonlu):
   Şişeyi sıkıca kapatır ve taşıma sırasında Calma'nın hijyenik olmasını sağlar.
5-Koruyucu kapak
   Calma'yı korur.